به وبسایت پرتال جامع افق خوش آمدید

تبلیغات

مطالب این تارنما با استفاده از اسکریپت هوشمند خبرخوان افق گردآوری شده است . درصورت مشاهده محتوای نامربوط لینک مطلب را گزارش دهید .

تبلیغات


درک بهشت

بنام خدای خالق بهشت

خدایا از تو ممنونم که مرا یاری می کنی تا گرمی نفس های زندگی را حس کنم.

اواخر شهریور ماه سال 1395 در حین بازگشت از اصفهان به قصد خرید برنج به یکی از کارگاههای شالیکوبی در کنار مزارع برنج لنجان رفتم وقتی وارد کارگاه شدم در گوشه کارگاه جوان عقب مانده ایی که برای خودش آواز می خواند و کمی هم می رقصید نظرم را به خودش جلب کرد .کارگری که در آنجا مشغول کار بود با با صدایی آهسته به من فهماند که ایشان پسر صاحب این کارگاه وتمامی مزارع برنج این منطقه هستند و پدرش املاک و دارایی های بی شماری دارد که در ذهن من و تو نمی گنجند.

بعد ها هر وقت یاد آن جوان منگولی می افتم با خود می اندیشم،اگرچه آن جوان عقب مانده در بهشتی از پول ، امکانات رفاهی و اعتبار خانوادگی قرار زنده است و نفس می کشد ولی چون فاقد شعور،فهم وعقل استفاده از آنها می باشدهیج لذتی هم از این فراوانی مال و ثروت نمی تواند ببرد.

و نکته ایی که از این ماجرا نصیبم شد اینکه اگر ما انسانهابه فرض ممکن در عالم دیگر موردعفو و بخشایش خداوند الرحمان قرار بگیریم و اجازه برخورداری از مواهب بهشتی را داشته باشیم شرط اول داشتن فهم ، شعورو درک استفاده ازنعمت های الهی می باشد و گرنه اگر اسباب درک نداشته باشیم مانند آن جوان عقب مانده خواهیم بود ودر برابر لذتهای بهشت  بی تفاوت  خواهیم شد.منبع این نوشته
اشتراک گذاری مطلب
تمامی حقوق این وب سایت برای گروه آواساز محفوظ است